Kaza Tespit Tutanağında Anlaşılamadığında Ne Yapılmalı?

  • 22 Ağustos 2016
  • 623 kez görüntülendi.
Kaza Tespit Tutanağında Anlaşılamadığında Ne Yapılmalı?

Kaza Tespit Tutanağında Anlaşılamadığında Ne Yapılmalı?

Günlük yaşantımız devam ederken hiç beklemediğimiz anlarda biz istemesek de maalesef trafik kazaları oluyor. Büyük ve kalabalık şehirde yaşıyorsanız kaza anında diğer araçları da mağdur etmeden hızlı bir şekilde önce dört farklı açıdan kaza fotoğraflarını çekmelisiniz.

Kaza Anında Karşı Taraf İle Anlaşamadığımız Durumlarda Ne Yapmalıyız?

Her sürücü kendine göre haklı sebeplerden dolayı kendini haklı tutabilir ve sizin belirtmiş olduğunuz şekilde hatasını kabul etmeyebilir, bu durum da yapmanız gerekenler kısaca şu şekilde;

  • Kazaya karışan araçları hareket ettirmeden polis ya da jandarmaya haber verin.
  • Gelen görevliye kaza zaptı tutturun.
  • Görgü tanıkları varsa onlar için görgü tanığı tespit tutanağı tutturtun.
  • Kazaya karışan araçlara ait trafik sigortası poliçesi ile sürücüye ait ehliyet ve araç ruhsatının fotokopilerini alın.
  • Kendi sigorta şirketinize ya da karşı tarafın sigorta şirketine verilmek üzere farklı açılardan kazaya ait fotoğraflar çekin.

Trafik Polisine ya da Jandarmaya haber verildiği halde gelmediyse, kaza tespit tutanağını her iki tarafta kendi görüşlerini yazarak doldurup imzalayabilir. Kaza nedeni ile aracınızda oluşan hasarın kasko ya da trafik sigortası ile karşılanabilmesi için topladığınız belgeleri kendi sigorta şirketinize ve karşı tarafın sigorta şirketine ulaştırmanız gerekir. Bu belgeleri ulaştırdıktan sonra sigorta şirketi ile ilgili olan süreç başlar ve TRAMER kurulu karar vererek sonucu sigorta şirketlerine iletir, bunu sonucunda sigorta şirketleri kendi müşterisinin hata durumuna göre zararı karşılar.

En uygun Kasko ve en uygun trafik sigortası teklifleri için bizi arayabilirsiniz.Vizyon Sigorta ile daima bir adım önde olun..

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ