Doğum Sigortası Nedir? Doğum Sigortası Hakkında Merak Edilenler?

  • 12 Mayıs 2016
  • 1.247 kez görüntülendi.
Doğum Sigortası Nedir? Doğum Sigortası Hakkında Merak Edilenler?

Doğum Sigortası Nedir?

Doğum sigortası yaptırmanız için öncelikle gebelik dönemi başlamadan önce yaptırmanız gerekmektedir. Hamilelik döneminde başvurduğunuzda bu imkandan yararlanamazsınız. Gebelik dönemi başlamadan önce yapılan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile hamilelik masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

Çocuklar-doğduktan-kaç-gün-sonra-sigorta-ettirilir-Geçtiğimiz yıllarda yapılan araştırmalara göre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptıranların sayısında %35 bir artış görülmektedir. Özel hastaneler tarafından verilen fark ücretine Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile dur diyebilir ve daha fazla imkandan yararlanabilirsiniz.Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını gebelik döneminden önce yaptırdığınız takdirde doğum masraflarınız karşılanır ve fark ücreti ödemezsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Fiyatları?

Sigorta şirketlerine göre ve yaşadığınız şehre göre fiyatlar farklılık göstermektedir.. Ortalama 400-800 tl arasında değişmektedir.

Çocuğumu Tek Başına Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırabilir miyim?

Bu soruyu şu şekilde de değiştirebiliriz; Bebek için özel sağlık sigortası, çocuğum tek başına sağlık sigortası olabilir mi?, bebekler için özel sağlık sigortası gibi başlıklar koyabiliriz fakat hepsi aynı soruyu sormaktadır.

çocuklar-tek-başına-bebek-sigortası-olurmu

Çocuklar doğduktan kaç gün sonra sigorta ettirilir?

Çocuklar doğduktan 15 gün sonra sigorta yaptırabilinir. Tek başına çocuğunuzu sigorta yaptırabilirsiniz, anne ve babayı dahil etmeden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hizmetlerinden yararlandırabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ